Skydinių namų statyba

Pontoniniai lieptai, prieplaukos

SIP skydinių namų statyba

Statome namus iš SIP skydų, kurie pasižymi labai gera šilumine izoliacija, todėl galime ypač lengvai pasiekti norimą energinio naudingumo klasę (A, A+ ar A++).

SIP skydiniai namai turi daugybę privalumų, lyginant su tradiciniais karkasiniais ir mūriniais namais, be to, jų statymo procesas pranašesnis. Dėl šios priežasties jie labai sparčiai populiarėja Lietuvoje ir kitose šalyse.

SIP skydai

SIP(structured insulated panel) – struktūrinės izoliacinės plokštės, tradiciškai susidedančios iš dviejų OSB plokščių ir per vidurį įklijuoto polistireninio putplasčio.

SIP skydai yra naudojami grindims, sienoms, perdangoms ir stogams gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose.

Gamykloje pagamintų skydų išmatavimai 1250 mm pločio ir 2500, 2800 arba 3000 mm aukščio. Be to, skydai pjaustomi pagal įvairius matmenis.

SIP skydai gaminami su specialia įranga polistireninį putplastį EPS100 arba Neopora apklijuojant apkrovas laikančiomis ir atspariomis drėgmei orientuotų skiedrų plokštėmis – OSB/3.

SIP skydinių namų privalumai

SIP namų statyba – Energiškai efektyvūs

Energiškai efektyvūs

SIP skydas žiemą sulaiko šilumą pastate, o vasarą neleidžia patekti i vidų karštam orui, tad tokių namų šildymo ir vėdinimo sąnaudos daug mažesnės. Tam, kad iš plytų ar blokelių pastatytas namas taip gerai išlaikytų šilumą, jo sienos turėtų būti net keletą kartų storesnės.

Greitai ir lengvai pastatomi

Greitai ir lengvai pastatomi

SIP skydai gamykloje paruošiami per 7–9 dienas, o vidutinio dydžio namą galima surinkti per pora savaičių. Visi namo statybos darbai įprastai trunka 2–3 mėnesius. Dėl lengvos konstrukcijos nereikalingi brangūs pamatai, be to, paprasčiau atlikti elektros instaliacijos ir santechnikos darbus.

SIP namų statyba – Sandarūs

Sandarūs

Gamykloje pagaminti SIP skydai yra didelių matmenų, lygūs ir vienodi, tad iš jų pastatyto namo sienose siūlių kiekis būna minimalus, plokštės sujungiamos tarpusavyje į vientisą monolitą. Kitaip nei karkasiniame name, džiuvant medienai, nesusidaro nė menkiausi tarpeliai.

Statybos – bet kokiu metų laiku

Statybos – bet kokiu metų laiku

Kadangi patys SIP skydai yra atsparūs šalciui ir drėgmei, o juos jungiant nėra naudojami jokie užšalantys komponentai, statybos darbus galima vykdyti ir žiemą.

Ilgaamžiai

Ilgaamžiai

Tinkamai eksploatuojami SIP skydiniai namai savo savybių nepraranda 100 ir net daugiau metų, kadangi jie neturi jokio tiesioginio kontakto su aplinka – iš lauko juos saugo apšiltinimo plokštė ir fasado apdaila, o iš vidaus – gipso kartonas ir apdailos sluoksnis.

Lengvai transportuojamos statybinės medžiagos

Lengvai transportuojamos statybinės medžiagos

Dėl mažo skydų svorio, juos lengva transportuoti, iškrauti ir montuoti, dažniausiai nereikalinga sunki technika.

Namo konstrukcija – stabili

Namo konstrukcija – stabili

Namas itin tvirtas, nes SIP skydas atlieka laikančios konstrukcijos funkciją, namo sienos „nevaikšto“ ir jose niekada neatsiranda įtrūkimų.

SIP namų statyba – Bet kokio tipo apdaila

Bet kokio tipo apdaila

Tiek iš vidaus, tiek iš išorės SIP skydus galima uždengti ivairiomis medžiagomis: medinėmis dailylentemis, plytų imitacija, tinku, naturaliu akmens skalūnu, ivairiomis fasadinemis plokštemis ir t. t.

Puiki garso izoliacija

Puiki garso izoliacija

SIP skydai puikiai izoliuoja garsą, tad apsaugo nuo išorinio triukšmo.

SIP namų statyba – Nesusidaro statybinės medžiagos

Nesusidaro statybinės medžiagos

SIP skydai išpjaustomi tiksliai pagal užsakovo turimą projektą, tad statant namą nelieka papildomų medžiagų.

Ką būtina žinoti, prieš pasirenkant statyti namą iš SIP skydų?

SIP namo statyboms būtinas specialus projektas, kuris smarkiai skiriasi nuo projektų, skirtų namų statybai, naudojant kitokias technologijas. Jau namo projektavimo bei architektūrinės dalies sudarymo stadijoje reikia būti apsisprendus, kokia statybų technologija bus naudojama, kitaip gali tekti perdaryti namo projektą ir tam sugaišti nemažai laiko bei išleisti papildomų lėšų.

Tiksliai kainai apskaičiuoti reikalingi namo brėžiniai. Tikslią SIP dėžutės (SIP skydų komplekto ir visų sujungimo bei konstruktyvo elementų) kainą galima paskaičiuoti tik padarius konstruktyvo brėžinius ir paruošus skydų išdėstymo planą gamybai. Iki tol galimi tik preliminarūs, apytiksliai paskaičiavimai.

Atlikti darbai

Norite statyti namą iš SIP skydų?

Gaukite pasiūlymą jau dabar.